Kalareissu rävylle.. / Taimen 56cm Rävyltä.

Kommentti^^Perhostelija^^ - 07.07.2009

Tänään lähdin ensimmäistä kertaa käymää koskella kun en ennen ollut käynyt niin ajattelin että vois lähteä koittamaan ja kattomaan minkälainen paikka se on niin ei se turha reissu ollutkaan, pamahti tollanen kiva 56cm taimen kiinni lopulta kun olin lähtemässä pois!

Kommentit

KommenttiMik@z - 08.07.2009

Komia on kala. Oliko paljon kalamiehiä? Mitenkäs vesitilanne? Nappasko kala suvannosta vai kenties niskalta? Pitäs itekki lähtee käymää ku jaksas :)


Kommentti^^Perhostelija^^ - 03.09.2009

No olin aamusta yksin mutta sitten päivällä sinne tuli 2 turkulaista.. niillä oli aika hiljaista sais särkiä ja ahvenia, sitten näytin niille miten kalaa otetaan niin pari heittoo ja tane kiinni:) sitten 3-4min sama paikka ja toinen 50cm ylös:) sitten olikin sen verran että lupa loppui!


Kommenttinimetön - 07.10.2009

en ole kateellinen niinkuin kaikki sanovat jos antaa kritiikkiä mutta minulla oli tuo haavi ja kävin äsken mittaamassa se leveyden ja se oli 48cm


KommenttiMik@z - 07.10.2009

Mitä olen perhostelijan höpinöitä kuunnellut, niin santtu oot varmaan ihan oikeassa :)


Kommentti^^Perhostelija^^ - 02.09.2010

Anteeksi kala oli 52cm:)

Kommentoi

Jos sinulla ei ole tunnusta, ole hyvä ja rekisteröidy.

Olethan tutustunut Perhorasian sääntöihin?

TIEDOT

Albumin muut kuvat