Ville K. - 01.06.2006
Huuhkavaaralainen vaihe vaiheelta.
Voimakkaan kontrastin omaava perho. Jock Scottin ja Akroydin sukua.
Ville K. - 04.06.2006
Taisi tulla ehkä hieman liikaa noita kuvia. Olisi varmaan voinut joissakin kohdin hieman oikoa ja luottaa tekstin voimaan. Mutta toisaalta kuvahan kertoo enemmän kuin tuhat sanaa ![]()
Ei tahtonut löytyä heinäsorsan jämistä kunnon sulkakaistaleita tuohon siipeen (seliseli, joo-o
). Olisikin pitänyt ennakoida ja sitoa pyrstö lyhyemmäksi. Vaan eihän tuo aivan mahdoton ole.
ismolevander - 04.06.2006
Vaikka en itse lohiperhoja sidokkaan niin se täytyy sanoa, että todella hyvä kuvasarja ja vaihevaiheelta perho. Hyvä Ville!
korpikalle - 04.06.2006
Tämä onli sitä mitä on odotettu, vaikka näitä huuhkavaaralaisia on jo melkoisesti nähty niin ei se mitään jos kädenjälki on tällaista ja kuvat oli aivan mahtavat ![]()
player - 04.06.2006
Hieno Huuhkavaara..ja hieno kuvasarja sidonnasta. Hyvä Ville. Muuten.. minulla on Huhkavaarassa matalampi, mutta leveämpi siipi. Mutta sidonta jälkesi on hienoa, ei mitään huomautettavaa ole. Värivalinnat taattua laatua.
(mökkiprojekti alkaa, puolenkuun maissa palataan maisemiin) Omat Huuhkavaarat pääsee testiin Tammerkoskelle.
Ville K. - 05.06.2006
(Muokattu 5.6, 10:15)
Terve,
Kiitoksia palautteesta.
Jotkin kuvat jäivät hieman liian tummiksi tai muuten sameiksi. Onneksi kuitenkin valtaosa kuvista onnistui ihan hyvin.
Noista Huuhkavaaralaisista... Niitähän on jo melkoisesti ja valikoimaa en näillä näkymin näe tarpeelliseksi omalta osaltani täydentää enää niiden kahden lisäksi, jotka ovat tätä kirjoittaessani luokiteltavana. Toivottavasti jotkin näistä Huuhkavaaralaista tarjoavat ideoita ja vinkkejä sidontaan ja tämän kuvasarjan myötä myös aloittelevat sitojat saavat oppia kalastuskäyttöön tarkoitettujen lohiperhojen sitomiseen.
Aurinkoista ja kalaisaa kesää teille kaikille.
Ville
Päde-Veikko - 05.06.2006
fireline - 05.06.2006
Hyviä kuvatuksia kokonaisuudessaan teikäläinen puttaa tälle härskimpääkin härskemmälle sivustolle! Ja eiku sutturoita lisää vaan, upeita kalalastuspöröhöstyksiä!Onnea!
jmpalola - 05.06.2006
Touho-serkku - 05.06.2006
Kasteltuna tuo runko varmasti on kalastava. Tuo fläsä-kierre läpinäkyvänä antaa varmasti hienon sävyn silkin päällä!
player - 19.06.2006
Tässä saattaa olla ottipeli Kymijoelle "loppukaudelle", KeMu saanee kilpailijan. Siikakosken haarassa, Ruhavuolle sekä itse Siikakosken niska ja loppuliuku voisivat olla perholle sopivat paikat. Siikakosken alapuolella perhon täytyy olla sidottu heavy-version koukkuun.. koska sieltä saattaa siiman päähän paukauttaa +20 lohi.
Ukkizz - 31.12.2006
Olethan tutustunut Perhorasian sääntöihin?