Juho_123 - 13.03.2007
Perho meni Mustadin Scandinavian Openiin, norjaan.. Veikkaan että on jumboa tiedossa.. :D Katsotaanhan nyt.. Virheitä on kuitenkin aimo lista.. (ainakin omaan silmään)
Kaikkeni kuitenkin yritin, ja eikös se ole tärkeintä?
player - 27.03.2007
Jaa vaatimaton Juho.. ainakin minä pidän tästä Dee:stä. Tosin olen sen nähnyt sähköpostissani aiemminkin, mutta mielipide ei ole muuttunut siitä ollenkaan.
-jyke- - 27.03.2007
Itse en ole näihin Dee juttuihin oikein perehtynyt, joten en oikein mitään "rakentavaa" osaa sanoa.
Perho näyttää ainakin minun silmään oikein hyvältä ja taidolla sidotulta...
Hyvä!
Juho_123 - 27.03.2007
No joo, mutta kyllä ei taida menestyä.. Se on vain oma arveluni..
Kiitoksia kuitenkin.. Tässähän ne taidot kehittyy.. ![]()
Siipien asento ja leveys on mikä minua harmittaa eniten.. Niiden pitäisi olla huomattavasti leveämmät ja matalammat.. No ne nyt on tullut tuolloin tuollain sidottua.. Pääkin on vähän niin ja näin..
Kiireessä kun tuli kuitenkin sidottua, niin tyytyväinenkait sitä täytyy olla..?
hc_flyfisher - 27.03.2007
Tosi hieno perho! Meikä tykkää. Todella kauniisti olet onnistunut saamaan nuo siivet tuohon dee- asentoon ja muutenkin värisommitelma on mielestäni hieno. Toivotaan että menestyt kotimaassa ja sen ulkopuolella! Hienoa juho!
borsse - 29.03.2007
Juhon pessimistinen asenne pysyy! Miksei tällä voisi pärjätä, sidonta on hyvää, ainoa miinus tuosta rungon aloituksesta vyön jälkeen rungon epätasaisuus näkyy, saattaa tällaisissa kisaperhoissa olla huonous. Kalastuksellisuudesta en voi sanoa mitään, kun en tällaisia dee-perhoja ymmärrä. Hyvänäköinen kellutteleva siipi (sellainenhan tällaisissa vissiin pitää ollakin). Voiko dee-perhoa verrata pintaperhoon? Pintakalvossahan nämäkin vissiin ui? Toivotaan menestystä kisaan.
[Titti] - 29.03.2007
Olethan tutustunut Perhorasian sääntöihin?