Mikkoko - 04.05.2008
Oman perhorasian vakioasiakas.
Mikkoko - 06.05.2008
Vidle - 06.05.2008
Mullakin tuommosia taitaa pari rasiasta löytyä, mut ei ne muistaakseni kertaakaan oo siiman päähän eksynyt, onko kenties yhtä tehokas kuin red dag? eikös tää vähän niinkuin samaan kastiin kuulu.? Pitäs ihan mielenkiinnosta joskus testata.! Oletko mitenkä kalastellut tällä..? virran viemänä vai jotenkii nykimällä?
Mikkoko - 06.05.2008
On itellä ainakin todella tehokkaaksi havaittu. Näistä "pikkuperhoista" ehdoton suosikki. Jos nyt oikeen muistelen niin oon antanu mennä vaan virran mukana, se on ainakin toiminut varmasti, mutta kaikki uittotekniikat toimivat takuulla ainakin joissain määrin. Testaa ihmeessä!
Mikko
irska123 - 06.05.2008
Olen saanut suurimman kirjoloheni #12 zululla ja muutama pikkutaimenkin on siihen napannut.
Itse sidon nämä zulut runkohäkilän kera, mutta varmasti toimii noinkin.
Mikkoko - 06.05.2008
Tää kaulushäkilällä sidottu versio on varsinkin kokemattomammille harrastajille hyvä vaihtoehto. Ainakin itse saan perhosta siistimmän näin.
red killer - 06.05.2008
Komea on perho. Jos noin hyvin sidot niin runkohäkilä ei ole sinulle este
Itse suosin myös runkohäkilää zuluun koska varsinkin hitaasti virtaavissa suvantokohdissa perhossa on enemmän eloa runkohäkilän kera. Hyvää sidontaa.
-Jari-
Meikäpoika - 07.05.2008
Kyllä on loistava perho! Erittäin hyvin sidottu!
Toimii myöskin vaajakoskella myöskin lahnalle kyljestä kiinni tartutettuna ;D
Mikkoko - 07.05.2008
Meikäpoika - 24.05.2008
Joo tän verran tehokas on tämä perho! Black Zulu on erittäin tehokas perusperho harjukselle ja toimii myös taimenelle. Itse asiassa tämä perhon on ollut aikoinaan niin tehokas, että sen käyttö ollut kielletty joissakin kilpailuissa.
Toimii yleisperhona ympäri vuoden.
(Näin kertoo Mistpool.com)
-aj- - 23.06.2008
Mikkoko - 24.06.2008
M.V - 17.04.2009
Mulla on noita zuluja kaksi kappaletta pakissa.Mutta sitä vain kysyn,että toimiiko mustalla ice dubbingilla enkä oo päässy testailee vielä,koska sain vasta tässä keväällä perho setin ja perhon teko tarvikkeet...
Mikkoko - 23.04.2009
Moi M.V! Toivottavasti älyät lukee tän viestin täältä...
Yleensä tämä perho sidotaan ihan "tavalliseen" dubbingiin, mutta jos totta puhutaan niin en kyllä näe mitään syytä, miksi ET kalaa saisi ice dubbingilla höystetyllä perholla. Mukavaa että olet aloittanut uuden harrastuksen! Läheisestä kalakaupasta, tai mistpool.comista voit myös ostaa tavallista mustaa dubbingia, se on todella tarpeellinen aine (jos sinulla ei sitä jo ole...) ja edullinen. Oikeastaan tosi hyvä idea sitoa Zulu ice-dubbingilla, en ole sitä itsekään tajunnut! Eli kiitos vinkistä ![]()
Mukavia hetkiä perhonsidonnan parissa!
Mikko
M.V - 10.05.2009
Moi mikko!Tulee tämä viesti vähän myöhässä, kun oli unohtanu että laitoin tänne viestin. ![]()
Ostin tuota mustaa antronia mistpoolist ja sitten ostin mustaa kukkoa.Onneksi nyt pääsee jo touhuilemaan oikean zulun pariin.
tunturi 80 - 17.01.2011
Olethan tutustunut Perhorasian sääntöihin?