 onnen onkija - 14.12.2008
onnen onkija - 14.12.2008
        Kuuluu jokaisen norjaan lähtijän työkaluihin
 Portos69 - 27.12.2008
Portos69 - 27.12.2008
									
									
					
				
			
			Vai että kuuluu se jokaisen norjaan lähtijän työkaluihin tommonen. No kait se on sit tommonenki rasiaan väännettävä enne ens kesän norjan matkaa  . Itse perhoon nii en oikeastaan muuta sanottavaa löydä kun sen että aattelin itse tehdä tuon ihan lohikoukkuun ja laittaa tuon häkilän pelkästään silleen alapuolelle. Mutta erittäin hyvää sidonta jälkee näin amatöörin silmään
. Itse perhoon nii en oikeastaan muuta sanottavaa löydä kun sen että aattelin itse tehdä tuon ihan lohikoukkuun ja laittaa tuon häkilän pelkästään silleen alapuolelle. Mutta erittäin hyvää sidonta jälkee näin amatöörin silmään 
Ps: Joo toi siiven keltanen kettu ja kate näyttää jotenki vaa mun silmään liian pitkältä mutta todennäköisesti sekin on vaan tämmönen amatöörin harhaluulo asiasta  .
.	
			
 onnen onkija - 27.12.2008
onnen onkija - 27.12.2008
									
									
					
				
			Juu,tarkoituksella ovat pitkiä,sillä tuovat mukavan liikkeen vedessä..Koukussakin toimii yhtälailla kun putkessakin..Tällä perholla orklasta 1 kala ylös ja 4 karkasi.
 samooja - 27.12.2008
samooja - 27.12.2008
									
									
					
				
			
			Ei näitä kannate uittaa missään, parempi kun jättää tekemättä kokonaan . Toimii tosiaan varsinkin Orklalla, kävi lohet kanssa kalastajien vastaaviin hanakasti kiinni (samalla kun itse heitin tyhjää)
 . Toimii tosiaan varsinkin Orklalla, kävi lohet kanssa kalastajien vastaaviin hanakasti kiinni (samalla kun itse heitin tyhjää) .
 .	
			
 miksu10 - 28.12.2008
miksu10 - 28.12.2008
									
									
					
				
			 Beggis - 30.12.2008
Beggis - 30.12.2008
									
									
					
				
			Olethan tutustunut Perhorasian sääntöihin?