siian kalastaja - 08.11.2004
Hietsu - 09.11.2004
Edellä mainittu perho "Green Butt", toimii Tenolla erittäin hyvin läpi kauden! Tätä perhoa käyttävät niin paikalliset kuin turistit kaikenkokoisten lohikalojen pyyntiin! Kun perho varustetaan viidakkokukolla, toimii perho pohjoisissa vesissä erittäin hyvin myös Kirjolohen pyynnissä!
ihmelaama - 09.11.2004
(Muokattu 9.11, 09:17)
Harvoin näkee virtuaalimaailmassa näin taiten tehtyä oravasiipeä perhossa. Propsit kajahtaa siikaisten vesien kalastajalle täältä nyt!
Kyllä wanha-kunnon viherperä aiheuttaa Koillismaan taimenillekin silloin tällöin sellaisia raivon puuskia, että miestä ja perhoa viedään lujaa kohden Venäjän rajjaa
VisaK. - 09.11.2004
Muuten hyvin sidottu ja siisti perho, mutta pään olisi voinut lakata vielä pari kertaa
Mutta kalastava perho aivan varmasti. Ite sain myös green butt muunnoksella ekan loheni
sitoja - 09.11.2004
Mittasuhteet eivät ole kohdallaan. Cresti liian pitkä, siipi täten myös liian pitkä. Myöskin kierrettä yksi kierros liian vähän, tosin noin paksusta tinselistä tulisi huonon näköinen 5:llä kierteellä.
Kiva kalastusperho. Varmasti saat kalaa tuolla. Kireitä ensi kaudelle
siian kalastaja - 09.11.2004
olof - 14.02.2005
Olethan tutustunut Perhorasian sääntöihin?