Härski - 04.01.2005
Hyvä yleisstreamer, niin pinnassa kuin hauleilla pohjassa uitettuna.
SuP - 07.01.2005
Häiskä - 07.01.2005
Uusi sitoja aloittaa lupaavasti! ![]()
Mutta... Onko tuo runko todella hyljettä? Näyttää enemmänkin vaikkapa villalta. Hieno pää ja varmaan tulee kalaa...
/hk - 07.01.2005
Mielestäni päätä ei välttämättä tarvitse tehdä isommaksi. Mitä isompi pää, sitä pinnemmassa perho ui. Myös siipi on sopivan näköinen sekamelska. Hieno perho ja varmasti kalastaa.
Antti - 07.01.2005
Tälläistä voisi jo uitella siimanpäässä. Tässä on jo ajateltu materiaalien toimivuutta käytännössä. Hyvin toteutettu kokonaisuus, joka toiminee myös käytännössä.
(Ps. Mitä jos kaikki alkaisivat keskittymään olennaiseen näiden perhojen kommentoinissa. En tarkoita tätä viestiketjua erikseen, vaan yleisesti. Tämä ei liity tämän viestiketjun henkilöihin, mutta valtaosa varmaan tietää mitä tarkoitan.)
EDI - 07.01.2005
Härski - 07.01.2005
Hei vaan! Kiitos kommenteista. Kyllä runko on hyljettä, hylkeen karvasta tulee todella hienosti läpikuultava kastuessaan. Ja koukku taisi olla Gamakatsu F16 #4. Olen sitonut perhon myös isommalla päällä, hk on oikeassa, isopäinen perho toimii paremmin pinnassa uitettuna.
olof - 10.01.2005
Olethan tutustunut Perhorasian sääntöihin?